Bağımsız Büro Sendikası

Sadece Üyesine Bağlı Bağımsız Sendika

BAĞIMSIZ BÜRO SEN ATATÜRK
ATATÜRK & BAĞIMSIZ BÜRO SEN
Konfederasyondan Haber

CUMHURBAŞKANLIĞI VERİLERİNİ PAYLAŞTI. "EN DÜŞÜK DEVLET MEMURU MAAŞI 10,441 TL"

BASK cumhurbaskanligi-verilerini-paylasti-amp-en-dusuk-devlet-memuru-maasi-tl-amp-

  Görüntülenme Sayısı: 8

BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ memurların almış oldukları maaşları resmi tablo ile paylaşarak memur maaşlarının YOKSULLUK SINIRI’ na yükseltilmesi gerektiğini ifade etti. Bu artışın paydaşlar ile birlikte karar verilerek yapılması gerektiği, aksi taktirde daha farklı sorunların ortaya çıkacağını açıkladı. Açıklamaları şöyle;

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Haziran ayı verilerine göre ortalama memur maaşı 12.200,5 ₺, ortalama kamu işçisi maaşı 21.711,8 ₺.


En düşük memur maaşına aile yardımı ve çocuk yardımı ekleyenler RESMİ verilere tekrar baksın! Bırakın en düşüğü, ortalama memur maaşı zaten 12.200₺.


İşçilerimiz aldıkları ücretleri sonun kadar hak ediyor. Temmuz ayında da toplu sözleşme gereği ikinci altı ay için %15 daha artış alacaklar.


Cumhurbaşkanının sözü gereği en düşük memur maaşının 22 bin ₺'ye çıkarılması için çalışmalar yapılacağı ifade edilmiştir.


Memur maaşları yeniden düzenlenmeli, meslek ve unvanlar arasındaki dengesizliğin giderilmesi için kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır.


Yaptım oldu anlayışı ile değil, paydaşlarla birlikte yapılacak çalışmalar doğacak sorunların da önüne geçecektir.


Aksi taktirde bir çok maaş belirtilen seviyede eşitlenirse bu durum da diğer sorunlara yol açacaktır.