Bağımsız Büro Sendikası

Sadece Üyesine Bağlı Bağımsız Sendika

BAĞIMSIZ BÜRO SEN ATATÜRK
ATATÜRK & BAĞIMSIZ BÜRO SEN

Bir memur bir emekliye bakar hale geldi!

BASK bir-memur-bir-emekliye-bakar-hale-geldi

Memur kendi geçim derdini unuttu, Emekli,dul,anne babasına yardım eder hale geldi.

Seçim bitince geçim derdi saran memur ve emekliler ard arda gelen zamlar karşısında yoksulluk sınırının dibini görmüştür,


 

6 aylık enflasyon verilerinin açıklandığı Temmuz ayının başından bugüne kadar petrol başta olmak üzere vergi,emtia ve gıdaya gelen zamlar ve bunun karşılığında emekliye verilen düşük oranda zam geçimi zorlaştırmıştır. Oğlu veya kızı çalışan emeklilerimiz zorlarına gitse de evlatlarının desteği ile hayatlarını geçindirmek zorunda bırakılmıştır.

Anne ve babalarımız yıllar önce emekli olmuş kıt kanaat emekli maaşları ile geçinirken, bugün almış oldukları maaşları ile aidat,fatura,ilaç ve gıda masraflarını karşılayamamaktadır.

Tabiki evlatları olarak bize düşen görev ele muhtaç ettirmemek gücümüz oranında destek olmak ama devlete muhtaç durumunda bırakılmak emekli büyüklerimizin zoruna gitmektedir.

 

Bağımsız Büro Sendikası olarak talebimiz,


 

Çalışanlarımız ve emeklilerimiz yerel seçim öncesini beklemeden açlık sınırının üzerinde maaş verilmesi, enflasyon oranın yüksek olduğu aylarda enflasyon farkının hesaplanarak maaşa eklenmesini, seyyanen verilen maaş zamlarının taban maaşa eklenerek emekliliğe yansıtılmasını, zorunlu ve temel ihtiyaç maddelerinde enflasyon oranının gerçek piyasa şartlarına göre belirlenerek hane halkının alım gücünün korunmasının sağlanmasıdır.

YORUM YAZ